Vax 7151 Luxus ST

Typ vysavače
klasické
Vhodné pro alergiky

• velká výkonnost,
    • velmi vhodné pro domácnosti s chlupatými čtyřnohými mazlíčky
    • není samonavíjecí kabel
    • vysavač nepřejíždí přes prahy

s vysavačem jsem spokojená

Celkem jsem spokojena

Typ vysavače
klasické
Vhodné pro alergiky

Zcela jedinečným a novým produktem firmy VAX je řada 7151 , kde VAXing je doplněn o nejnovější technologii ST (SpinScrubing). Společnost VAX, která nese své jméno podle světově patentované čistící technologie – VAXing , spojením těchto dvou patentovaných technologii vytvořila nejdokonalejší prací systém na světě. Svou účinností mnohonásobně převyšuje úklid s běžnými vysavači. Vyčištěné plochy září čistotou, jsou voňavé, nadýchané, do cca 40min suché a výrazně se prodlouží i jejich životnost.

VAX 7151 LUXUS ST – tak snadné a dokonalé to ještě nikdy nebylo!

Vaxing, tento princip čištění spočívá v turbulentním proudění rozvířeného pěnového roztoku mezi vlákny povrchu a v jeho následném až 93% vysoušení. Díky tomuto patentu a speciálním roztokům řady AAA, dokáže Vax velmi účinně bojovat i s alergeny, jako jsou pyly, spóry plísní či s roztoči a jejich výkaly. Snadno si poradí i s odstraňováním skvrn Vašich domácích mazlíčků. Světový patent.

SpinScrubing, pětice jemných rotujících kartáčů umístěných ve speciální vaxovací čistící hlavě, vše rychle a důkladně vyčistí, oživí kobercové vlákno a díky hloubkovému tunelovému odsávání Dual-V twin air path i vysuší. Nová technologie SpinScrubing zaručuje vždy nejdokonalejší výsledek a to bez jakékoli námahy při obsluze. Světový patent.

VAX 7151 je multifunkční model splňující nejnáročnější požadavky kladené na vysavač. Je určený pro kvalitní čištění a vysávání ploch středního rozsahu (domácnosti, menší hotely, kancelářské prostory). Díky spojení dvou světově patentovaných technologií Vaxing a SpinScrubing je záruka kvality, hygieničnosti a ekonomičnosti provozu při nízkých pořizovacích nákladech vždy zaručena.

Nová řada VAX 7151 plně nahrazuje předchozí výběhové modely VAX 1700, VAX 6151 SX, VAX PET 6140 a nižší. U této nové řady, která koncepčně plně vychází z nejprodávanějšího a doposud nejlepšího modelu VAX 6151 SX , jsme vylepšili a zabudovali následující parametry. Zvýšili jsme sací výkon a kvalitu motoru, přidali jsme vaxovací hubici Spinscrub, zvětšili jsme nadstandardní výbavu na výbavu luxus, zkvalitnili a prodloužili vysávací hadici na 3 m, prodloužili jsme super-záruku z 24 na 32 měsíců (na motor, regulaci výkonu) a navýšili jsme servisní interval z 10 na 15 let.

V základní výbavě najdete nadstandardní množství nástavců, které uklidí každou nečistotu. Díky Vaxingu a technologii SpinScrub vás napoprvé zbaví nejen nejjemnějšího prachu, psích chlupů, skvrn a zašlapané špíny, ale hlavně nejrůznějších alergenů, včetně výkalů prachových roztočů, které jsou běžným vysáváním takřka neodstranitelné, a to s účinností 95 %. Silná vzduchová turbína vyvine podtlak 25 kilogramů a tento ohromný tah je Vám k dispozici pro každodenní úklid. Vysavač je vyroben z kvalitního ABS plastu s nerezovými nástavci. Součástí výbavy je i dlouhodobý masivní Hepafiltr s účinností 99,97 %. Srdcem přístroje je speciální vysokoobrátkový motor s mnoholetou životností, který je opatřen plynulou regulací výkonu. VAX řady 7151 je určen pro nejnáročnějšího zákazníka.

Tento vysavač je také vhodný pro alergiky

Nejdokonalejší filtr pro čistění vzduchu je masivní HEPA systém neboli HEPA filtr (High Efficiency Particularte Air). Tyto filtry byly vyvinuty v NASA pro ochranu osob před radioaktivními částicemi. Jejich speciální složení zajišťuje nejen jejich účinnost, ale i dlouhou životnost, kde i při jejich úplném naplnění nedojde k úniku kontaminovaných částic. Jejich úžasné schopnosti zaručují takřka 100% filtraci vzduchu, neboť z každých 10.000 částic od velikosti 0.3 mikronů propustí pouze 3 částice. Hovoří se tedy o účinnosti 99,97 %.

HEPA filtr dokáže odfiltrovat ze vzduchu nejen nejjemnější prach, ale i viry, výkaly roztočů, spory plísní, vázané částice kouře a smogu. Zlepší domácí prostředí, snižuje negativní zatížení organismu a ani prach již nebudete muset utírat tak často.

Výbava:

Vaxovací hlava SpinScrub zaručuje vždy dokonalý výsledek a to bez jakékoli námahy při obsluze, kterou zajišťuje pětice jemných rotujících kartáčů k dokonalému vyčištění a vysušení koberců.

Power brush pro hloubkové vysávání a vyklepávání koberců, snadno odstraní psí chlupy, vlasy a jiné vysáváním obtížně odstranitelné nečistoty

Automop pro hloubkové vyčištění a vysušení podlah, vždy čistou vodou. Jedním tahem umyje a vysuší pevnou podlahu k dokonalé čistotě.

Kombinovaná hubice na vysávání kobercových a pevných ploch

Tubro Tool - rotační hubice na čalounění

Štěrbinový nástavec

Nástavec na čalounění

Vaxovací hubice v malém provedení: k hloubkovému čištění, odstranění skvrn a vysušení čalounění, matrací a interiérů aut

Antistatický prachový nástavec - k odstranění nejjemnějšího prachu (na knihách, žaluziích, klávesnicích..)

Standardní vysávací hadice

Teleskopický nerezový prodlužovací nástavec

Masivní HEPA filtr s účinností 99,97 %

Náhradní modrý motorový a černý výfukový filtr 2 ks velkokapacitních jedenáctilitrových sáčků

SMS látkový sáček

• Váha: 7,9 kg
  • Rozměry v cm: v/š 54/34
  • Materiál: nerez, ABS
  • Barva: černá/šedá

Vzhledem k jeho výbavě a schopnostem je hodnocen jako nejlepší z celé řady vysavačů VAX.

• velký výkon
    • dobře vysává i vaxuje
    • překvapivě lehce se s tím vysává, hlavice (power brush) po koberci snadno klouže a přitom to vysaje i zašlapané kočičí chlupy
    • dlouhá hadice - je to větší výhoda, než jsem čekala
    • dlouhý kabel
    • hodně a nepříjemně hlučný
    • netěsní přívod vody u těla vysavače, když se zaškrtí voda (vysušovací fáze vaxování) - voda z toho úplně cáká, je nutné natvrdo znemožnit přívod vody vyndáním hadičky z nádrže
    • držáky na malé příslušenství na těle vysavače - vypadají šikovně, ale při vysávání si je hadicí v jednom kuse shazuju
    • teleskopická tyč se napojuje z nějakého záhadného důvodu naopak, než je běžné (tzn pokud si chcete během vsávání změnit délku tyče, je to celkem nešikovné)
    • hlava poweb brush na koberce - pokud má někdo u vás doma dlouhé vlasy, je potřeba je po každém vysávání ručně odstranit - namotávají se
    • kabel není navíjecí
    • chybí mi při uskladnění možnost nějak připevnit tyč k tělu vysavače, jak jsem byla zvyklá u jiných vysavačů

Vysávání a vaxování je kvalitní a celkem snadné, ale působí to dojmem, že z hlediska užívání nejsou dotažené detaily.
    Vlastnili jsme kdysi od Vaxu jiný vysavač asi před 20ti lety a můžu říct, že co se týče motoru a vysávacích nástavců tak je tam pokrok, ale zbytek ustrnul. A opravdu to není tím, že by nebylo co vylepšovat.

• velký výkon skutečných 1600W
    • koberce vysaje i vytepuje např. od víne
    • nehody na koberci již nejsou problém
    • výměna šáčků jednoduchá a jsou velké 12l
    • předchozí typ nám vydržel přes 15 let, tak snad i tento

S vysavači Vax máme celá rodina mnohaleté zkušenosti. Nyní jsme koupili další vysavač 7151, vše bez problému a k naší spokojenosti - mohu jen doporučit. Poměr cena - výkon jsou ideální.

Vysavače VAX znám ještě z doby života v Británii, kde jsem měla starší model. S novým spokojenost na 100%, zvláště když je v domácnosti zvířátko :-). Vysává i pere koberce k naší spokojenosti.

nemám co vytknout, po 15 letech jsme koupily nový VAX, kdy starý putoval do garáže a nový funguje na 100%, jak jsme u této značky zvyklí. Nový model 7151 mě překvapil, že mokré čištěí koberců je oproti starému velmi snadné, nejde než jen doporučit

• Horší krám nikde nekoupíte.

Při vysávání koberce se chlupy od psa namotaly na rotační kartáč. Ten se přestal otáčet a odnesly to zuby na pohonu.
    Na dotaz co s tím, mě v servisu v Praze sdělili, že mě záruku neuznají, protože nesmím vysávat chlupy z koberce. Že by mělo zubaté kolečko vydržet zastavení rotačního kartáče, je vůbec nezajímalo. Je to předražený šmejd.

• Po třičtvrtě roce přestal dělat co má. Opotřebený díl odešel prý vysáváním. Záruku neuznali. Nový díl stojí 1.000,-Kč.

Pokud můžete, kupte si jinou značku. Tahle nic nevydrží.

• -životnost!!! , rodiče mají jeden od roku ca. 98, druhý mám osobně (typ 6151 SX od roku 2007) a nyní si chci koupit třetí 7151.
    • - vysoký sací výkon, který se dá regulovat
    • - vysávání, praní koberců, plouvoučka - vše luxusně vysaje
    • - velké množství nástavců. které stále sedí na všechy starší i novější typy....
    • - po vyprání koberců i v zimě, stačí lehce zatopit, otevřít okno a do rána jsou úplně suché, nic není nacucané, jen lehce vlhké.....
    • - dosah šňůry ( vůbec nevadí, že není navíjecí, většinou vím, že se to navíjení časempokazí a stejně nefunguje u jiných značek
    • - když se perou koberce, tak stále perete čistou vodou a špinavá je odsávána ihned do jiné nádoby uvnitř a koberce jsou opravdu krásně vyprané ( měli jsme psa, takže prát koberce byla nutnost)
    • - při rekonstrukci krásně nahradí průmyslový vysavač.....ano, je pravda, že papírové sáčky větší kus omítky proděravěl, ale na toto ten vysavač a příslušenství není primárně stavěný, takže stačilo dát nižší výkon, aby ty kusy neletěly dovnitř tak rychle a bylo po problému.....Nebo látkový jsem dala...
    • - vyčistíte s ním o odpady, peřiny, které dáte do velkého pytle igelitového a vakuově z nich vysajete vzduch.....
    • Prostě za mě nenahraditelný pomocník. Samozřejmě je hlučnější, nemá navíjecí šňůru např., ale člověk nemůže čekat při tak velikém výkonu, že půjde tiše. Tyto malé nedostatky nahradí stonásobně někde jinde....
    • A za tuto cenu, lepší vysavač člověk snad nenajde....

Po osobní, mnohaleté zkušenosti nenahraditelný pomocník. Samozřejmě je hlučnější, ale člověk nemůže čekat při tak velikém výkonu, že půjde tiše. Dále to, že nemá navíjecí šňůru např., jak je mu často v recenzích vyčítáno, je jen malý nedostatek....protože tyto malé nedostatky nahradí stonásobně někde jinde....
    A za tuto cenu, lepší vysavač člověk snad nenajde....
    A hlavně za 20 let u jednoho vysavače a za 11 let u druhého jsme neřešili ANi JEDNU REKLAMACI!!!
    To, že používáním odejde časem po pár letech klepačka, to je normální, máme už asi třetí....ostatní nástavce a vysavač sám drží po celou dobu....

• koupen v r.1997 - kvalita, pořád v provozu
    • profi oddělené větrání rotoru motoru - nekonečné luxování
    • koupě: vax mně byl doporučen spolupracovníkem
    • v době nákupu měl nejvýkonější sání- měřeno vakuometrem
    • velmi špatný přístup značkových prodejců k zákazníkovi
    • únik prací kapaliny u výstupu z čerpadla do hadice

Doporučení spolupracovníka
    Jsme velmi spokojeni a stále jej používáme
    Doporučuji do každé domácnosti
    Mé doporučení je dáno kvalitou provedení a kvalitou
    odvedeného výkonu po neuvěřitelných 20let.
    V r.1997 byl nakoupen VAX 4100 za 12000,-Kč -celkem drahé
    My stále používáme a jiní již mají třetí lux běžné značky.
    Nejvíce tento výrobek slouží v rodinách s domácími zvířátky.

• Profesionalita
    • Kvalita

S vysavačem jsem spokojena. I s profesionálním přístupem dodavatele. Doporučuji.

• koberce vyčistí na jedničku, suché do hodiny
    • ideální na čištění sedaček, matrací, auta i na mokro
    • množství nástavců
    • skladnost, manipulace ale to u multifunkčního jinak nejde

za tu cenu je to naprosto bezkonkurenční, doporučuji si zajít do prodejny nechat ukázat

vyčistím garáž, koberce v celém domě, sedačky, matrace, auta v zimě to nyní ocenuji, a hodí se i na vyčištění ucpaného dřezu kdy výkon vše vycucne