Recenze Neato Botvac D85

• Rychlé nabíjení
  • Drahé příslušenství
  • Není "smart"
  • To nejdůležitější - 3x jsme ho při běžném využívání totálně odvařili

Vysavač Neato Botvac D85 jsme měli celkem 22 měsíců, za tuto dobu jsme měli celkem 3 kusy (!!), první 10 měsíců, další dva 6 měsíců. Vysavač uklízí luxusně, takového prachu doma jsme snad nikdy neměli (nadsázka :-D). Bohužel těsně před "smrtí" začaly problémy s nabíjením, vysavače vyžadovaly restart, celý cyklus se opakoval stále dokola. Jako pracant nenahraditelný, zejména pro každodenní úklid do velkého domu k malým dětem. Otázkou je kvalita a výdrž. Máme doma hlavně parkety a dlažbu, kde to zvládá výborně. Rohožový koberec v zádveří je horší průměr. K dokonalosti na koberci dost chybí, hlavně se na koberci velmi níčí boční kartáček. Velmi zvažuji nový model od Neata, se kterým jsem byl jako se značkou pro velký výkon spokojen, bohužel D85 už to nebude.

Výměna sáčků: Složitá
Přívodní šňůra: Dostačující
Vysavač je vhodný na: Hladké plochy (laminátové, dřevěná podlahy, pvc, linoleum, atd..)

Přidáno: 4. února 2018

Zakoupeno v TopRobotics.cz

+ vysavač uklízí systematicky. Hodí se do standardně velkého bytu, který dokáže uklidit bez potřeby dobíjení. S funkčností jsem spokojen, do větších prostor bych doporučil použít vyšší verzi vysavače NEATO Botvac Connected.

- uklízí cca až 1 cm od kraje zdi. Při vysypání smetí se zpravidla člověk i vysavač zašpiní. Před hepa filtrem bych ocenil síťku, aby nebylo nutné vždy čistit i filtr. Náhradní filtry nejsou levné. Vysávání koberců obecně vzhledem k výkonu robotických vysavačů nepatří předpokládám k jejich silným stránkám.

Oproti CleanMate QQ 6S, který jsme testovali dříve je tižší, lépe zpracovaný a uklízí systematicky. CleanMate QQ 6S uklízel nahodile, spíše bloudil a nedokázal se ani vrátit do dokovací stanice.

Adriana

Přidáno: 6. ledna 2018

Zakoupeno v TopRobotics.cz

Robot vysáva veľmi precízne a dôkladne, inštrukcie sú zrozumiteľné, oproti mojim dvom klasickým vysávačom (Dyson) je oveľa tichší. Som veľmi spokojná.

Eskup
Eskup

Přidáno: 30. prosince 2017

• Dá se nastavit čas úklidu
  • Vysává perfektně člověk by nevěřil kolik prach má doma
  • Na jedno nabití vysaje přízemí cca 70m
  • Nenarazi do nábytku
  • Zatím nic

Určitě doporučuji

Přidáno: 26. prosince 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

Na doporučení syna, který tento přístroj vlastní již přes rok a je s ním max. spokojený. My zatím také, je velice šikovný a pracuje dokolale.

Přidáno: 23. prosince 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• vyborna orientace v prostoru
  • velka prachova nadobka
  • snadna manipulace

Mišák158

Přidáno: 19. prosince 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• Vysvač funguje perfektně.
  • Navigace super (perfektně se orientuje v prostoru)
  • Vysaje velké množství prachu
  • Zvládá dobře i koberce (nízký chlup)
  • Investice do tohoto výrobku rozhodně nelituji
  • Kalibrace baterie při prvním spuštění (nutnost 3-5 x úplně vybít a opět úplně nabít)
  • Nižší doba provozu na jedno nabití (ale pro plochu 110 m dostačující)

Ověřený zákazník ROBOT WORLD

Jana Zelená

Přidáno: 18. prosince 2017

Zakoupeno v ROBOT WORLD

Zatím super, krásně čistí koberce od psích chlupů.

Reakce obchodu  ROBOT WORLD

děkujeme Vám za nákup u nás na https://www.robotworld.cz... a recenzi. Jsme rádi, že robot slouží k Vaší plné spokojenosti.

S pozdravem, www.robotworld.cz

Ověřený zákazník elektro DVORSKÝ

Přidáno: 16. prosince 2017

Zakoupeno v elektro DVORSKÝ

• Vybrali jsme dle doporučení.
  • nádobka se vyndává i filtrem

Anonym
Anonym

Přidáno: 23. listopadu 2017

• Vysaje všechny místnosti, jak má. Není moc hlučný. Nenaráží tolik do věcí jako jiné vysavače.
  • Krátká životnost baterie cca 1 rok.

Jsme v celkově s vysavačem spokojení. Za mě doporučuji.

Ověřený zákazník Nářadí na zahradu

Přidáno: 19. října 2017

Zakoupeno v Nářadí na zahradu

• Poradi si se složitým prostorem, zvládne přejezd pres prahy. Relativně tichy
  • Při vysypani nadobky na prach je nutné vyčistit filtr, který nadobku uzavírá. Při čištění filtru je všude plno prachu, nda se čistit doma.

Ověřený zákazník Elektromass.cz

Přidáno: 22. září 2017

Zakoupeno v Elektromass.cz

nevím

SONA
SONA

Přidáno: 24. srpna 2017

• Sona StriežencováRecenze vysavače vysavač vysává kvalitně ,ale jeho výdrž je špatná první Neato vydrželo zhruba 1.5.roku došlo k výměně v záruce za jiný vyšší model + doplatek - druhý vysavač 2.5roku tudíř po záruce pul roku a vysavač opět nefunkční nelze opravit -myslím že za ti peníze životnost vysavače 2.5 roku je nevyhovující - PROTO JEDNOZNAČNĚ VELKÉ NE

Sona StriežencováRecenze vysavače vysavač vysává kvalitně ,ale jeho výdrž je špatná první Neato vydrželo zhruba 1.5.roku došlo k výměně v záruce za jiný vyšší model + doplatek - druhý vysavač 2.5roku tudíř po záruce pul roku a vysavač opět nefunkční nelze opravit -myslím že za ti peníze životnost vysavače 2.5 roku je nevyhovující - PROTO JEDNOZNAČNĚ VELKÉ NEa stránku

Přidáno: 14. července 2017

Zakoupeno v roboticky-vysavac.cz

kvalitní výrobek, dobře vysává, je i chytrý

Reakce obchodu  roboticky-vysavac.cz

děkujeme Vám za nákup u nás na https://www.roboticky-vysavac.cz... a napsání recenze. Jsme rádi, že robot slouží k Vaší plné spokojenosti.

S pozdravem, www.roboticky-vysavac.cz

František S.
František S.

Přidáno: 6. července 2017

• Naprosto dokonale uklízí
  • Je velmi důkladný
  • Pracuje aniž bych ho musel přemlouvat (narozdíl od dětí)
  • Na displeji ukazuje co se právě děje (např. že přerušil úklid kvůli nabíjení)
  • Na displeji ukazuje co potřebuje (např. vyčistit nádobu)
  • Opravdu, ale opravdu nic!

Tento vysavač jsem chtěl koupit již v době, kdy Neato přišlo na trh (což už je tak 8-10 let zpátky?). Tenkrát se prodával jen v USA a mě se moc líbilo, že nebloumá náhodně po domě, ale má laserové navádění, díky čemuž si naskenuje místnost a jezdí podle mapy. Bohužel tenkrát stál strašný ranec a šlo jej koupit jen v USA se všemi negativními důsledky.

Místo toho jsme tedy časem pořídili "hloupý" robot od Sencoru a nějaký čas se opravdu snažili jej používat. Ale bylo to spíše k vzteku. Pokaždé se někde zasekl, nic moc nevysál a nakonec skončil v garáži.

S myšlenkou na robotický vysavač jsem se rozloučil, protože Sencor nás přesvědčil, že lepší je vysát si sám. Nedávno jsem ale uviděl Neato v Datartu a díky tomu odpadla starost se zárukou a já jej impulzivně koupil.

Teď už u nás uklízí třetí týden a pokaždé nám všem vykouzlí úsměv na tváři! Doma je perfektně vysáto, koberec v předsíni, který slouží jako čistící zóna, je vždy perfektně čistý a boty pěkně našoupané ke straně. Máme dvě kočky (Ragdoll, takže samé dlouhé jemné chlupy) a psa (Maďarský ohař). Pokud se denně nevysávalo, bylo již po dvou dnech všude vidět chlupy. Dnes po nich není ani vidu. Vše dokonale vyluxované a posbírané. Už jen když člověk přijde z práce domů a vidí tu čistou předsíň je obrovská radost! :-)

K práci vysavače:jezdí systematicky a nikdy nevynechá jediné místo. Poctivě a důsledně prošmejdí každý kout. Má uloženou mapu místností, takže vždy ví přesně kde je a kam má jet, kde už byl a kde ještě ne. Nádobka je plná každý druhý den. Její vyčíštění zabere cca minutu (i s cestou k popelnici, doma to opravdu nevyklepávám). Vysavač je výkonný a přiměřeně hlučný (Sencor byl hlučnější a vysál kulový). Náš dům má cca 180m2 plochy, z toho cca 60m je zvýšeno o jedn schod, takže tam Neato nevyjede, ale na těch 120m2 mu stačí se jednou dojet dobít. Druhý den už vždy hlásí, že je třeba zkontrolovat nádobku na prach (bývá už téměř plná). Když mu dochází baterie, tak vždy najde cestu k nabíječce a behem pár vteřin do ní na první pokus zaparkuje (a to je umístěná v rozporu s návodem v rohu, takže rozhodně nemá na každou stranu volný metr, jak chce návod). Např. již zmíněný Sencor parkoval tak pět minut a velmi často mu došla baterie dřív, než se stihnul uprdelit v nabíječce...

Dlužno říci, že lepší pomocník do domácnosti snad ani nemůže být. Myčka, sušička a Neato (schválně říkám Neato, protože jiné robotické vysavače mu nesahají po kotníky), základ pro pohodlný život... :-)

Přívodní šňůra: Dostačující
Vysavač je vhodný na: Koberce, Hladké plochy (laminátové, dřevěná podlahy, pvc, linoleum, atd..)

Registrovaný uživatel

Přidáno: 28. června 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• dokáže odstranit překvapivé množství nečistot
  • malá kapacita akumulátoru, občas nezaparkuje, zatím spíš bloumá než systematicky vysává

Zkušenosti zatím jen předběžné, neměl jsem čas vícekrát opakovat nabíjecí cyklus akumulátoru a změnil jsem umístění dokovací stanice. Na plochu cca 75 m2 zatím potřebuje několikeré nabití, několikrát nedokázal zaparkovat, někdy dojem spíše bezcílného bloudění. Doufám, že pár dalších cyklů úplného vybití zlepší kapacitu akumulátoru a opakované
starty z jednoho místa budou mít vliv na paměť a účelnost volby dráhy vysávání.

Přidáno: 27. června 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• vysává systematicky místnost po místnosti a nepotřebuje k tomu instalovat žádné majáky jako konkurenční iRobot Roomba.

Výměna sáčků: Snadná
Cena sáčků: Běžná

kristýna

Přidáno: 22. června 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

Dlouho jsme uvažovali, jaký robotický vysavač koupit a nad recenzemi a hodnoceními různých výrobců a typů jsme strávili asi týden. Volby rozhodně nelitujeme, vysavač splnil naše očekávání. Místnost si oskenuje a systematicky ji vysaje, navíc si pamatuje, kde je překážka a znovu do ni nenarazí, ale pěkně ji objede a uklidí kolem ní. Jakmile je s místností spokojen, sám se vrátí na dobíjecí stanici, v případě že začínal v oddělené části domu, kde nemá přístup ke stanici, vrátí se zpět na místo počátku vysávání. Máme kocoura a tím pádem všude chlupy, ale neato je pěkně vysaje. Můžeme doporučit.

Lucie S.

Přidáno: 20. dubna 2017

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• nejezdi chaoticky po místnosti jako jiné robotické vysavače,
  • krásně se dostane i do rohů
  • Nejdříve jsem měla obavy a před doručením jsem uvažovala i nad možností toho, že vysavač při nejhorším vrátíme, ale teď už ho nikomu nedám.
  • Co mi přijde trochu jako problém je, že když vysavač vysává kolem vestavných skříní a najede na kolejnice, tak na dveřích skříní zanechává bílé čmouhy (dáno barvou platu nárazníku vysavače). Takže jsem čmouhy vyčistila a vysavač nad čidlem na stěny oblepila bílými kolečky z Ikei (samolepící chrániče na plovoucí podlahy).

Spokojenost, měli jsme koupit mnohem dříve :-)

Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. dubna 2017

Zakoupeno v roboticky-vysavac.cz

• Konečně vysavač, který vysává systemeticky.

Je to již třetí vysavač, který máme a nutno říci, že nemá chybu.
Jen malá připomínka k vysypávání odpadu. Mohlo být řešeno trochu praktičtěji.
Vřele doporučuji všem, kteří mají zájem o rabotické vysavače.

Robert

Přidáno: 1. března 2017

• Poměrně kvalitně vysává
  • Při systému, který má, prakticky nevynechá žádný prostor
  • Jestliže najede na šikmou plochu (podstavce některých židlí a stolů), nemůže se zorientovat a zastaví se, takže jej nelze nechat bez dozoru - po takovém přerušení začíná znovu mapovat celý prostor a vysává vše od počátku
  • Neumí si poradit s kobercem, který má třásně.
  • Vysoká cena

Velmi zajímavý přístroj, který určitě hodně usnadní úklid. Tím, že postupuje systematicky, má při jednoduchém tvaru místnosti prostor perfektně uklizený během velmi krátké doby. Při složitém tvaru místnosti a překážkách se poněkud trápí. Ale jsme s ním zatím spokojeni.

Ověřený zákazník ROBOT WORLD

Přidáno: 22. února 2017

Zakoupeno v ROBOT WORLD

• tvar "D" kartáč je na rovné straně, ne uprostřed jako u kulatého
  • vysává dle logického programu, žádné chaotické přejíždění
  • docela velká nádobka na prach + HEPA filtr
  • sofistikovaný senzor okolí
  • docela hučí
  • jak hučí nechtějí na něm jezdit kočky
  • jak hučí bojí se ho malé děti (3 roky), vysáváme když jsou ve školce

koupil bych ho znova dobře saje i na špatně přístupných místech, šetří čas

Vysávám: Několikrát za měsíc
sona striežencová
sona striežencová

Přidáno: 13. ledna 2017

• Robotický vysavač je velmi učinný vysává skvěle ,máma doma britské kočičky a je neuvěřitelné kolik chlupu vysaje je prostě super vudec nelituji počáteční finance do robota

Tento vysavač jsem si vybrala proto že vlastní m chovatelskou stanici kočiček a je super

Přidáno: 2. prosince 2016

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• ve vysávání má systém, nejzdí po místnosti náhodně jako iRobot
  • vysoký sací výkon
  • velká nádoba na nečistoty
  • jednoduchost ovládání díky displeji
  • nemá problémy se zaparkováním do nabíjecí stanice
  • Nutnost pravidelně měnit filtry, které jsou celkem drahé
  • Někdy se nešťastně zasekne a pak se z toho místa dostává hůře než robot, který je kulatý
  • Když nevysaje místo napoprvé - tzn. chybí detekce nečistot

Dlouho jsem studoval různé recenze, ale každá říkala něco jiného. Původně jsem chtěl LG HomBot, který vyhrál dTest. Pak jsem ale narazil na několik recenzí, kde nedopadl moc dobře. Tak jsem uvažoval o iRobot Roomba 886 s těmi gumovými kartáči, který měl v té době 2500Kč cash back. Měl jsem dokonce půjčeného iRobota nižší řadu a když jsem viděl, jak náhodně až chaoticky jezdí po místnosti, tak jsem si řekl, že za tyhle peníze tohle nechci (podle recenzí na youtube jezdí stejně chaoticky i řada 886). A pak jsem úplnou náhodou narazil na Neato. V dTestu vůbec nebyl, ale všude v zahraničních testech ho jmenovali jako hlavního konkurenta irobota a měl velice dobré výsledky testů. Jednou vyhrál irobot 886, jednou byl lepší Neato Botvac D85. Usoudil jsem, že jsou tedy +/- stejné, Neato má také kartáč se silikonové gumy, který je lehký na udržbu, sací výkon podobný, Neato má lépe řešeno ovládání pomocí přehledného displeje a hlavně jezdí systematicky = nejdříve vysaje kolem stěn s různých překážek a pak vyčistí vnitřní prostor. Má sice kratší dobu provozu na baterii (cca 70 minut), ale bohatě to stačí na to, aby vysál byt o rozloze 60m2 na jedno nabití. Jen je dobré si byt připravit na úklid zvednout židle a co možná nejvíce překážek odstranit doba uklízení je pak kratší a vysátí je lepší, než když musí objíždět překážky a někdy se nedostane až úplně k hraně. Mrzí mě, že filtr v nádobce na prach se musí po každém vyprázdnění čistit normáůním vysavačem a doporučuje se měnit každé 3 měsíce. Při ceně 2 filtrů 600 kč se to pak prodraží, ale uvidíme jak to nakonec dopadne. Po 5 vysávacích cyklech s robotem spokojenost a doporučuji. Ale koberec nevysává moc dobře, ale to asi žádný robotický vysavač, když s ním má co dělat i nornální vysavač s příkonem 1500W.

Petr ČB

Přidáno: 3. října 2016

(Upraveno 3. října 2016)

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• Pro mě jako pro technicky založeného člověka bylo největší otázkou, jak se bude robot pohybovat v prostoru a jak přesně bude vyplňovat (čistit) pracovní prostor. Musím říct, že jsem překvapen, jak dobře pomyslnou mřížku vyplňuje a jak dobře vysává. Během kalibace baterky nasbíral tolik nepořádku, že bych ani nevěřil, že ho tam tolik leží. A to jsem pár dní před tím lezl po čtyřech a byt uklidil. Další otázkou je, jak dlouhá bude jeho životnost. Ale to ukáže čas. Zatím super a vřele doporučuji.

Rozhodnutí nelituji. Navíc má dokonale jednoduché České menu, které zvládne i děcko.
Hlučný mi nepřijde ale na noční úklid to není. Při jeho úklidu se lze normálně bavit a rozhodně mě nepřehlučí jeho vysávání.

Cena sáčků: Vysoká
Přívodní šňůra: Dlouhá
Josef Kohout
Josef Kohout

Přidáno: 17. září 2016

(Upraveno 21. září 2016)

• Perfektně se orientuje. Má vysoký sací výkon a výdrž
  • baterie. Mohu srovnávat, není to můj první vysavač.
  • Nemá dálkové ovládání.

Je výborný doporučuji. Mám ho již asi 5 měsíců,
stále funguje dobře.

Vysávám: Několikrát za měsíc

Reakce značky  Neato Robotics

Děkujeme Vám za skvělé hodnocení především sacího výkonu, který je u robotického vysavače jednou z nejdůležitějších funkcí a právě účinností vysávání Neato vyniká.
Dálkové ovládání by určitě v některých případech přišlo vhod, např. při pohybovém omezení, nicméně Neato je k robotům nevyrábí, protože:
1) navýšilo by to cenu výrobku
2) díky laserové navigaci se vysavač vrátí přesně na místo odkud ho pustíte
3) vysavač nikdy nezůstane po skončení úklidu pod nábytkem nebo pod postelí (pokud se o něco zachytí a uvízne, na místo nalepte magnetickou pásku)
4) Neato může nastavit aby se spouštělo automaticky, i když nikdo není doma
5) dálkový ovladač se často někde založí a pak je rychlejší robota zapnout "manuálně" stisknutím 1 tlačítka než ovladač hledat
6) tím opravdovým dálkovým ovladačem se stává až Wi-Fi aplikace
Děkujeme a přejeme Vám příjemné chvíle bez vysávání.
Tým Neato

Michaela Míkovcová

Přidáno: 17. září 2016

Zakoupeno v roboticky-vysavac.cz

• Robot vysává systematicky, zvládne celý byt o 5 místnostech na 1 nabití, nenaráží do nábytku, umí vysávat i v úzkém prostoru (mezi sedačkou a zdí) a vyjet z něho.
  • Nejsem si jistá, že bude umět dojet se dobít a pokračovat v úklidu, kde přestal, až bude mít slabší baterii, Jednou nedojel po skončení úklidu do dokovací stanice, zůstal před ní stát asi 30 cm.

Výborný pomocník, zvláště pro majitele psů, denně sesbírá chomáč chlupů. Nevím, jak si poradí s vysáváním koberců,protože žádné nemáme.

Přidáno: 10. srpna 2016

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• Dostane se i do rohu, velka vydrz, vysava dobre, velka nadrzka na spinu, lehke cisteni.
  • Nekdy se zasekne pod posteli, neumi detekovat ze se pod ni nevejde cely...

Vyborny vysavac, doufam ze pisti aktualizace nejak poresi zasekavani pod predmety kam se cly nevejde.

Martina Nováková

Přidáno: 27. června 2016

• Perfektní úklid = skvělý pomocník, který ušetří čas

Celkově doporučuji. A to, co nesebere dnes, sebere prostě zítra. U nás chodí každý den. Občas má trochu problém najít dobíjecí stanici, ale většinou si sám poradí.

standa

PERFEKT DOPORUCUJI

Petr
Petr

Přidáno: 19. května 2016

• Systematický úklid celé plochy včetně okrajů u zdí a nábytku
  • Velká kapacita nádobky na odpad
  • Velká kapacita baterie
  • Překonávání překážek
  • Jednoduché programování/časování úklidu
  • Náhradní příslušenství
  • Hlasité zvuky při některých krocích (zapnuto, pauza...) které nelze vypnout
  • Volba funkcí na horní ploše přístroje dotykem-přístupné pro psa a jeho zvědavý čumák☺

Po zkušenostech s jiným-relativně kvalitním-vysavačem jde o krok kupředu-jednodušší ovládání, vyšší výkon, lepší úklid. Za více peněz více kvality.

Michelle Hoe
Michelle Hoe

Přidáno: 12. května 2016

• poměrně tichý chod spotřebiče
  • dobře vysátý koberec
  • velmi špatná orientace v atipickém prostoru
  • špatné senzory proti pádu spotřebiče
  • nepraktická nádobka na nečistoty
  • spotřebič nedokáže odhadnout, kam se už nevejde a opravdu velmi často se při vysávání zasekne pod nábytkem (cca 5-7 během jednoho vysávání)
  • není schopný přejet mřížku u vestavěného topení v podlaze

Bohužel s tímto spotřebičem jsem byla velice nespokojena, byl to třetí robotický vysavač, který jsem si pořídila a byl opravdu nejhorší v mnoha směrech. Ty předchozí dva mám iRoboty a s těmi jsem mnohem více spokojena. Neato mi sloužil k vysávání prostoru kuchyň-obývák, ale jedná se o atipický prostor a Neato si s tím vůbec nedokázal poradit a vždy některou část vůbec nevysál. Další problém byl, že se vysávání neustále přerušovalo. Vysavač byl neustále někde zaseknutý, buď na mřížce od topení, pod sedačkou nebo dokonce i v rohu místnosti. Vysávání bez zaseknutí se nepodařilo ani jednou. V průměru jsem ho obnovovala 5-7krát v průběhu jednoho vysávání, takže "zapnout a odejít" vůbec nepřicházelo v úvahu. Pokud porovnám s iRobotem, tak se mi nikdy nestalo, ze by mi nevysál celý prostor a zaseknul se jen velmi zřídka. Další nepříjemnost na něm je nádobka na vysátý nepořádek. Je navrchu spotřebiče, takže jemný prach se dostane i do spotřebiče, když se nádobka neopatrně otevře, vypadne filtr a vše se vysype dovnitř. Co se týká čistění, tak při vysypávání se hodně prachu drží na filtru a jde jen velmi špatně vyklepat. Udržba kartáče taky velmi nepohodlá. Pokud opět porovnám s iRobotem, tak ten má nádobku na nečistoty z boku spotřebiče, takže se jen pohodlně vysune a popřípadě přebytečný prach kdyžtak vypadne na podlahu. Vše je na něm intuitivně uděláno nebo označeno, takže hned víte, jak se o spotřebič starat. Kartáče si velmi snadno vyndáte a vyčistíte. A píši o něm v minulém čase proto, že nakonec jsem se ho rozhodla po třech týdnech přestěhovat do chodby (že aspoň to by mohl zvládnout). A při prvním úklidu chodby, nezafungovaly senzory a vysavač spadnul ze schodů a rozbil se na kusy. Za mě tedy tento spotřebič velké zklamání a vyhozené peníze. Možná že zvládne dobře uklidit jednoduchý prostor, ale do atipických prostor, bych ho určitě nedoporučovala.

Vysávání hladkých ploch: Nedostatečné

Jiří Pokorný

Přidáno: 2. května 2016

• skvělý pomocník
  • pracuje sám, když nejsme doma
  • zatím nic

Opravdu dokonale vysává a na nic nezapomene. Čištění nádobky je pomocí velkého vysavače snadné (ten stejně potřebujete na zákoutí a místa, kam se robot nedostane).

Pavel Kašpar

Přidáno: 25. února 2016

• Podle mě tichý
  • Nemusí se na něj dohlížet
  • Rotační kartáč
  • Bezsáčkový provoz
  • Orientace v prostoru
  • Hravě si poradí s kočičími chlupy (předchozí vysavač bez rotačního kartáče takto neuklidil)
  • Konečně je doma stále čisto ;-)
  • Vyndavání a čištění filtru (při čištění všude ulpívá jemný prach)
  • V balení by mohlo bít více magnetické pásky (závora)
  • Neumí létat a utírat prach, chtělo by to uklízecí dron ;-)

Super pomocník pro čistší domácnosti. Odpadává nepopulární činnost :-) I když v manuálu uvádějí, že má být dokovací stanice na volném prostoru, tak vysavač nemá problém zajet do komory a zaparkovat v místě kde je kolem nabíječky jen pár desítek centimetrů místa.
Prostě 21. století je oslava lenosti člověka a tento produkt to jen potvrzuje ;-)
Zaplatíte si, ale pokud vydrží pár let budete velmi spokojeni.

Josef

Přidáno: 12. února 2016

• Dobře vysává
  • Logický pohyb v prostoru
  • Šetrný k nábytku
  • Zatim nic

Neato pracuje rodina ho sleduje.
Zpočátku jsem byl k vysavači dost skeptický i kvůli ceně, ale svími vlastnostmi mě
dostal.Manželka měla opět pravdu!Říká o něm že je to její miláček!

JH

Přidáno: 2. února 2016

(Upraveno 6. února 2016)

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• Rychlý, poměrně tichý, dobrá orientace v prostoru
  • zatím nic

Vysavač jsem vybíral podle recenzí na našich i zahraničních webech. Faktem je, že jsem na značku Neato narazil zcela náhodou. V této cenové kategorii je nabídka vysavačů od více firem. Reklama na webu uživatele směřuje většinou na jiné značky než Neato. A to je trochu škoda. Po shlédnutí videí s testy a srovnáním, jsem došel k názoru, že je to jeden z mála vysavačů, který se dokáže orientovat v prostoru tak, že pokud necháte otevřené dveře, uklidí celý byt. Předností vysavače je jeho tvar. Díky němu může relativně snadno do rohů a oproti konkurenci, která má většinou tvar kruhový, snadněji vymete rohy při zdech. Výhodou i nevýhodou je, že pokud mají např. křesla na podlaze plochou kontrukci, cca 2cm, vysavač je schopen tuto překážku přejet, ale současně si tím komplikuje pohyb. Pokud má slabší baterii může na této překážce uvíznout a zdvořile vás pomocí displeje požádá o uvonění. Tudíž je lepší, pokud se mu prostor pro úklid trochu připraví. Je docela s podivem, kolik nečistot je schopen do nádoby na prach nachytat. Účinnost vysávání mne určitě překvapila, ale musím říci, že nemáme koberce, a tak nemohu posoudit účinnost úklidu na koberci. Vysavač zatím používáme krátkou dobu, ale již si získal celou rodinu.

Borec
Borec

Přidáno: 18. ledna 2016

• jedním slovem. Doporučuji všem.
  • zvládne na jedničku - koberce s vysokým chlupem
  • doba nabíjení!
  • doba úklidu!
  • laser

Čekal jsem na connected. Nikde není - jejich smůla - koupil jsem D85 a ušetřil jsem. Wi-Fi podle mě zbytečnost. A že má jinou baterku - to mi vůbec nevadí. Režim ECO - podle mého zbytečnost - jen ztratí účinnost sání. A přeplácet 5 000 kč za ECO, Wi-Fi a baterku. Mi přijde jako nezdravé!

Majkl 11
Majkl 11

Přidáno: 4. ledna 2016

• Perfektní profesionální přístup obchodu a hlavně p. Halfa
  • v dnešní době naprosto nečekaná nadprůměrná ochota a přístup zaslání veškerých informací odkazů testů atd. A zároveň podání informací po dlouhém telefonu.
  • vysavač Neato Botvac D85 splnil nad očekávaní to na co je zkonstruován tedy vysávaní a dokonalý pohyb po místnostech
  • opravdu vypadá jak kdyby přemýšlel - dokáže se dostat z nečekaných míst (mezi úzkýma nohama židle ) a situací vždy skončí kde vyjel i když tam není základna (např. v jiné místnosti za zavřenými dveřmi) . Když byl vypuštěn v jiné místnosti než je základna vyluxoval obě místnosti a nasel si základnu.
  • zatím naprostá spokojenost
  • zatím naprosto nic

Neato Botvac D85. Po dlouhém hledání na internetu a shlédnutí mnoha různých diskuzí a testů robotických vysavačů i na zahraničních stránkách jsem zvolil tento a rozhodně nelituji. Vyzkoušeno zatím 3 dni, ale naprosto perfektní( i když jsem zprvu byl skeptický ohledně vysávání tak malým strojem s relativně malým výkonem oproti běžnému vysavači s výkonem 2500W) opravdu mě překvapil. Manželka vysála běžným vysavačem a já pustil neato a světe div se nádobka byla do 3/4 zaplněná v prostoru cca 8m2 kde jsou parkety a koberec hladký. Zajímavé je i jak si robot naplánuje a rozvrhne úklid zatím jsem ho celou dobu pozoroval abych zjistil jak pracuje. Místnost si rozdělil na 3/4 které začal uklízet a to nejdříve kolem stěn pak po lajnách do středu místnosti . Místnost je velmi členitá tak jsem si myslel že roh vzadu mezi skříněmi prostě zapomněl sotva se tam vejde, ale ne. Dojel jednu část místnosti pak druhou třetí a zajel do zadní části kterou předtím vynechal a dodělal i tu nechápu- je to MAZÁK !!!!!

Limakos
Limakos

Přidáno: 28. prosince 2015

(Upraveno 1. ledna 2016)

• Lidar (ladar) a tohle byl hlavni důvod výběru.
  • Fakt s podivem žasnu jak je vymakáné lidar. Jezdi opravdu perfektne a nevynechal žádnou skulinku.
  • Jezdi systematicky a presne ví kde je a byl atd.
  • Fakt jsem zíral. Multiroom - napřed jednu a pak další a další :-)
  • Přehodnotil jsem recenzi na 100% Po dnešním výsadní mega místosti. Napřed se zdálo, že jde rozjel chaoticky. Ale to bylo velkou plochou. 2 x jsem ho vrazil na původní misto a dělal totéž. Myslel jsem si, že jsou špinavého čidla. Nene tim to nebylo. Velké místnosti mapuje asi jinak. Zajel téměř do středu. Ne žádný okraj jako v menších ihned ke zdi. Projel si část a pak zamířil k rohu. Následně si místost rozdělil na 4 části a pak začal jezdit rohy a pak jak to známe. No a pod zasedací křeslo jel až naposledy. Už jsem myslel , že na to zapomel. Před ukončením jsem provázel židle. Před koncem začal skenovat a namítl si to tam kde židle předtím stali. Vyhodnitl, že tam asi minule nebyl a začal vysávat. To me fakt dostalo. A taky me dostalo to jak zvládl ten mega chlupatý koberec
  • Mel jsem v planu koupit původne Neato botvac connected, ale u as nikde zatím není a že zahraniční jsem nechtěl riskovat.
  • Počkám si až bude nástupce. Což bude asi někdy časem. Ale až to bude mít kameru v předu a vzadu a s tom wifi jak to má connected. To bude pak mega pecka.
  • Jo a před chvílí D85 dovysávala vypuštěna bez doku
  • Dok je těsně vedle skříně. Jak tak koukám po vysávání se vrátil ne na misto bez vypuštění. Ale do doku! A je zajímave ze dok je bez proudů! Zajímave. 3d laser maping je opravdu úžasný. Nasel to díky mapingu. Jen pro zajavost. Se Podivej te jak vypadá sken na netu lidarem a budete mrkat.
  • Dumyslne čištění kartáče. Jedna část z kartáče jde uplne silou výtahnout a téměř ho celý rozebrat včetně štětin a upne vyčistit!
  • Sem tam při couvání sw ndzvedne zadni cast! Ale.to.ien v zapeklitý ch situacích. Kde se třeba neumí dostat z rohu mezi stolem.a sedačkou a to na vysokém chlupů koberce.
  • Za ty kačky mohlo neato mluvit a ne přehrát melodií.
  • Cena sáčků: jsem zvolil jako běžná. Vysavač sáčky nemá! Nesmíte ovšem zapomenout na to, že musíte dokupovat filtry a boční kartáče!!!
  • Volne položené kabely. Tedy směť drátu. PC monitor, nabíječka ip tel atd. Ne že by si nevěděl rady nenajel na ten chuchaval. Ale zavadil bočním kartáčem o tenký drát k nabíječe a začal ho tahat. Než jsem k němu doběhl. Vypadl boční kartáč na magnetickém kolečku. Vlastně ani netušil , že něco taha.
  • To je bohužel zatím asi nevýhoda všech robotů. Podle me 3d laser maping je tak dokonalý. Ze by uměl mapovat tyto neduhy. Jen by musel s tim umět počítat taky software v Neatu.
  • Jsem tedy zvědavý kolikrát vyjde nový firmware do Neato botvac B85???
  • Vysypavání naboby. Musíte vysypat do většího koše. Hepa filtr sem tam přeletu vysavačem a je klid.
  • A teď ta cena???!!! Vysoká, nevysoka???
  • Myslím , že je výšší a však ne až tak vysoka s porovnáním ostatních robotů. Opravdu to co umí. Od povídá tomu co dovede!!! Nástupce D85 je už opravdu moc vysoko. Alespoň dle mého levelu.

Dlouho jsem váhal který model koupím. Čekal jsem na Neato botvac connected. Ale zatím nikde není. Přehodnotil jsem tedy a zakoupil jsem D85. Vim, že connected má jinou bat., wifi a o pár programů navíc. Ale již nyní vím, že bych za to dalších 5000 Kč za to určite nedal!

Má to ještě své ale. Sem tam drobnosti. Věřím, že další fw přinese jen a jen vylepšení. Je to vse jen sw a funkce navíc z connected by nebyl problem pridat do D85. Tedy krom hw wifi. Inu bych se ani nedivil kdyby na desce tam hw dávno byl.

Nevíte někde jak aktualizovat fw. Na stránkách výrobce jsem nic nenašel. Nasel jsem - jen zatím není nový FW.

Mohl jsem posoudit s robotem: sencor BK9031 a roomba 780

Fakt nechápu jen jednu věc! Že tak opravdu inteligentní vysavač má jen tak malo recenzi a plus jednu u ofiko prodejce v hodnocení shopu!

Asi málo lidi tuši co je to vymoženost lidar neboli ladar. A třeba takova známa značka elektro automobilu. Má tuto úžasnou technologií lidar davno v sobe a právě proto jsem psal o tom mapingu. Štaci hledat na netu.

Překlepy a diaktriku, Opravim později...

Cena sáčků: Běžná
Ověřený zákazník Alza.cz

Míla

Přidáno: 17. prosince 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Funguje přesně tak, jak má....
  • Má nejvyšší výkon.
  • zatím jsem nic neobjevila

DOPORUČUJI !!

SKVĚLÁ NAVIGACE

Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 19. listopadu 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• nenaráží do nábytku
  • dokovací stanici má v koutě mezi skříněma a vždy najde cestu zpět

Dlouho jsem vybíral a jelikož se zatím nedá u nás sehnat (2015/11) roomba 980 vybral jsem tento. Hlavně kvůli optické (lidar) navigaci - nechtěl jsem mít obouchaný nábytek. Vysává denně a v bytě od té doby nejsou prachové chuchvalce. Rozhodně koupě nelituji.

Přidáno: 8. listopadu 2015

Zakoupeno v TopRobotics.cz

• Dělá přesně to , co od robotického vysavače očekávám.

Konečně první robotický vysavač , který ví co dělá....

Dáša Dvorská
Dáša Dvorská

Přidáno: 6. října 2015

• Ten robot je proste inteligentni :-)
  • Jsem s nim maximalne spokojena
  • Barová židlicka mu dela problem, ale to je jedina vec.

Robot uklizi velkou cast domu. Mam dva velke pastevecke psy, kteri neustale couraji po dome, vetsi plocha je sice dlazba, ale plovoucka, koberec (toho mam opravdu malou cast) vse zvladne.
ukidi v rohu, pod gaucem, nespadne ze schodu - dokonalé
Uklizi 3x tydne
Perfektne komunikuje

Pupak
Pupak

Přidáno: 1. října 2015

• uklízí systematicky a tudíž rychle
  • velmi slušný sací výkon i kvalita úklidu
  • na nabití zvládne celé patro
  • kompletně uklidí všechny místnosti do kterých se dostane, nikdy nic nevynechal
  • moc dobře nezvládá nohy u židlí, mezi které se nevejde, snaží se mezi ně nacpat a pak se těžko dostává ven
  • dtto postel, pod kterou se vejde tělo vysavače, ale nikoli výstupek na zádech, což někdy končí chybou, kdy si myslí, že má nefunkční pohon kol

Spokojenost, funguje jak jsem očekával, co se týče kvality úklidu tak i lépe než jsem čekal. Žena je puntičkář a je taktéž spokojena.

Reakce značky  Neato Robotics

A) místo pod postelí kde se Vaše Neato zasekává, doporučujeme označit Hraniční páskou, která je součástí balení robota nebo se dá dokoupit http://www.neatorobots.cz...
Můžete stříhat na libovolnou délku. Aby lépe držela, je dobré ji podlepit oboustrankou. Pokud nevyhovuje barevně, můžete ji natřít nebo přestříkat požadovaným odstínem barvy na plast.
B) pokud se roztečí u nohou židle mezi ně Neato dostane, měl by být schopen i vyjet ven, i když to robotovi to zabere více manévrování
Tým Neato

maxipess
maxipess

Přidáno: 1. října 2015

• Výborně vysává jak dlažbu, vinylovou podlahu, tak koberce, velký sací výkon.
  • Skvělá orientace v prostoru -- žádné chaotické ježdění, objede si zdi okolo a poté vysává v pásech vnitřní prostor. Zvládá i hodně členitý prostor. Radost pohledět :)
  • Dovede ledacos přejet, má nadzdvihávací kolečka, takže nemá problém např. s 1 cm přechodem mezi dlažbou a druhou podlahou.
  • Zatím vždy našel cestu k základně. Na jedno nabití zvládne vysát celý dům.
  • Hlučnější vysávání, cca jako std vysavač, velký sací výkon je znát.
  • Jediný problém mu dělají kabely volně položené na zemi, kdy se může zamotat/namotat si je.
  • Trochu horší/nepraktické je vysýpání nádoby na prach. Není to jako u klasického vysavače, kde se vysávací sáček uzavře a vyhodí a člověk nepřijde vůbec do styku s prachem. Zde to při vysýpání prostě práší, ale to platí obecně pro všechny bezsáčkové vysavače vysavače.

Spokojenost, po 2 měsících používání bych neměnil. Příjemné překvapení co vše vysavač zvládne a jak kvalitně dovede vysát.

Přidáno: 20. srpna 2015

• Dělá co má.

Jeden z mála roboťáku co opravdu vysáva.

KOBOLD VR200

KOBOLD VR200