ETA Mariner 2865

Turbokartáč
Štěrbinová hubice
Hubice na tvrdé podlahy

• , zakoupeno v Obchody24.cz

Tento produkt jsem si vybrala pro výkonnost,možnost čištění koberců .

• Výhodou by mohla být cena, pokud by nepřesáhla 500,-Kč

Delší dobu jsme používali NEPTUN, ale nebyl nezničitelný, tak jsme ho chtěli nahradit podobným, ale šlápli jsme vedle. Přívodní šňůru můžete po chvilce provozu vysavače s ohledem na malý průřez vodičů použít jako topidlo. Nádrž na čistící směs byla nešťastně přemístěna dovnitř stroje a její plnění je nezapomenutelný zážitek. Nízký tlak z čerpadla. Malý sací výkon nechává koberec mokrým. Ovládání trysky plastovou páčkou jako za stavebnice. NEPTUN měl svoje mouchy, ale tento produkt se za ním nemůže ani podívat.

(značka)

Dobrý den, děkujeme za Váš názor. Dovolte nám několik málo poznámek k Vašim výtkám. Co se týče napájecího kabelu, je dimenzovaný k udanému příkonu výrobku. Z celkového počtu reklamací evidujeme pouze jedinou, která souvisí s přívodním kabelem. Co se týče sacího výkonu, v kategorii víceúčelových vysavačů se řadí mezi výrobky s vysokým sacím výkonem. Pokud máte pocit, že skutečně málo saje a napájecí kabel se zahřívá, může se jednat o závadu - doporučujeme vysavač prověřit v autorizovaném servisním středisku. Mějte hezký den

• , zakoupeno v MALL.CZ

Vysavač splňuje vše co slibuje popisek produktu, měl jsem jeho předchůdce Neptun, který sloužil 20 let tak věřím, že Mariner taky nějaký čas bude sloužit.

Typ vysavače
Turbokartáč
Štěrbinová hubice
Hubice na tvrdé podlahy

VÍCEÚČELOVÝ VYSAVAČ MARINER
Specialista na koberce vhodný do bytu i do menší firmy.

Vysaje váš koberec tak, že bude zase vypadat jako nový, a navíc je tichý, takže ho můžete používat i za plného provozu.

Jeho velkokapacitní prachový sáček má objem 5 litrů, takže vydrží opravdu dlouho. Objem nádoby na prach či vodu je 8 l, a objem nádrže na čisticí roztok je 4 l. Délka napájecího kabelu je 6 metrů.

V balení najdete univerzální hubici a také turbokartáč pro efektivní vysávání na kobercích. Dále speciální velkou a malou šamponovacích hubici.

Drobky od dětí na koberci nebo nepořádek z bot na chodbě ve firmě? Tak tyhle věci vás už trápit nemusí.

ETA na tento produkt poskytuje prodlouženou záruku 5 let na motor.

VYJÁDŘENÍ DESIGNÉRA:
„Mariner je profesionální vysavač, takže jsme kladli důraz na jeho robustnost. Má rozšířenou základnu pojezdu, výrazné spony na bocích nebo velký plnící otvor. Jen tak ho nepřehlédnete.“

Specifikace:

Víceúčelový vysavač MARINER

• Provedení 3 v 1 - suché a mokré vysávání, hloubkové čištění a propírání koberců nebo čalouněného nábytku

FUNKCE

• Suché vysávání
  • Mokré vysávání
  • Šamponování
  • Možnost vysávání tekutin
  • Možnost vysávání nečistot a tekutin

VLASTNOSTI

• Nástupce nejprodávanějšího ETA vysavače v ČR 3 v 1 Neptun
  • Použito stejné příslušenství jako u vysavače NEPTUN - snadná dostupnost
  • V kategorii vysavačů 3 v 1 vysoký sací výkon
  • Tichý chod 80 dB(A) eliminuje hluk při vysávání
  • Jednoduché sestavení pro rychlé použití
  • Velký akční rádius až 9 m umožňuje dosáhnout do vzdálených míst
  • Délka napájecího kabelu 6 m
  • Připojovací průměr příslušenství 35 mm
  • Mechanická regulace na držadle hadice zajistí okamžité snížení sacího výkonu
  • Otočná kolečka poskytují plynulý pohyb do všech stran a vysokou stabilitu při pojezdu
  • Kolečka jsou zcela zakrytá a tím chráněná proti odlomení
  • 1 parkovací poloha pro jednoduché uskladnění vysavače
  • Parkování ve vertikální poloze
  • Pevné a praktické držadlo pro manipulaci
  • Integrované čerpadlo umožňující účinné dávkování čisticího roztoku
  • Světelná signalizace provozu čerpadla
  • Praktické plnění čisticího roztoku bez nutnosti demontáže vysavače
  • Úchyt pro upevnění napájecího kabelu na vysavači
  • Ochrana proti přehřátí motoru - aktivně ochrání el. motor před poškozením
  • Sběrná nádoba - jednoduché vyprazdňování
  • Bezpečnostní plovák zabrání přeplnění odpadní nádoby
  • Bezpečnostní tepelná pojistka čerpadla
  • Rychlá změna z mokrého režimu na suchý v řádu minut

PARAMETRY

• Napájení ~230 V
  • Příkon 1500 W
  • Sací výkon 300 W
  • Velký objem syntetického prachového sáčku 5 l šetří náklady a minimalizuje nutnost jeho výměnu
  • Objem nádoby na prach / vodu 8 l
  • Objem nádrže na čisticí roztok 4 l
  • Prodlužka záruky 5 let na motor

FILTRACE

• 2 mikrofiltry - ochranný motorový a výstupní
  • Syntetický prachový sáček

PŘÍSLUŠENSTVÍ SOUČASTÍ BALENÍ

• Univerzální podlahová hubice s výsuvným kartáčem
  • Turbokartáč pro efektivnější vysávání koberců, účinně posbírá vlasy i zvířecí srst
  • Sací trubky (kovové dvoudílné)
  • Velká a malá šamponovací hubice
  • Polštářová hubice - šetrně vysaje měkké textilní povrchy, jako je čalounění či polštáře
  • Štěrbinová hubice - je vhodná pro vysávání v úzkých a těžko přístupných místech (např. v žebrech radiátorů, za nábytkem atd.)
  • Kartáček s jemnými štětinkami pomáhá při úklidu na místech, která potřebujete šetrně zbavit prachu nebo pavučin (na nábytku, zdech či obrazech)

Technické parametry:

• kvalita (3)

• Sací výkon
      • Velký pytel
      • Mokré / Suché vysávání
      • Standardní hubice na hladké plochy a koberce se zdá být nejlepší
      • Zastaralé nekvalitní a špatně promyšlené příslušenství
      • Špatná manipulace
      • Levně vyrobený
      • Jednoduché trubice které časem nerozpojíte
      • Ruční namotávaní přívodního kabelu
      • Špatně vyřešené krytí koleček
      • Špatné skladování
      • Kratší hadice
      • Pouze kosmetické omlazení starých modelů (máme přímé porovnání se starým neptunem, který je bezpochyby mnohem, ale opravdu mnohem lépe vyrobený)
      • Cena (za tuto cenu seženete profi např od Kärcher, lituji toho, že jsem jej nekoupil, mám s nimi dobré zkušenosti z práce)
      • Toto vše zjištěno po měsíci používaní.

Z prvního rozbalení jsem byl velice zklamán. Vysavač na první pohled vypadá velmi aušusově. Příslušenství je stejné jako u předchozím modelů které jsou staré již přes deset let (snad krom turbo-kartáče, který je stejně k ničemu). První pokus o rezebrání kvůli vložení pytle se sice povedl ale myslel jsem že ten vysavač rozlámu. Nešla sundat ta černá část hned pod motorem, šla pouze násílím (a celkem těžkém). Dále bych kritizoval přívodní kabel. Kdo v dnešní době chce pokáždé ručně namotávat kabel? Co se týče trubek, od starého Neptunu žádná změna. Jednou, dvakrát je zapomenete rozdělt a už jsou spojené navždy a hadice k nim by také mohla být o kousek delší. Když už člověk počítá s tím, že tento vysavač se těžko někam schovává, čekal by, že je u něj alespoň nějaký držák trubky aby to bylo aspoň trošičku skladné ale chyba lávky, kam ho dáte tak musíte hadici jen tak někde pohodit. Turbo-kartáč je také k ničemu, na tvrdé podlaze to akorát pohazuje to co chcete vysát všude kolem a na koberci se okamžitě zastaví (a to upozorňuji, že nemáme žadný dlouhý chlup). Pojezd také mohli změnit, vždyť nepřejede ani svůj kabel, který taky není kdovíjak silný. A pozor, prst u nohy s ním přejet nechcete, ve snaze uchránit kolečka aby jste je někde neurvali (slabina předchozích modelů), je obklopili zespoda opravdu ostrým plastem a veřte mi, bolí to jako čert. Malý nástavec na čalounění funguje celkem dobře, ale proč proboha museli tak špatně vymyslet uchycení kartáče na tu to hubici. O něco škrtnete a je dole, nehledě na to, že už teď je mi jasné, že po delší době to na tom nebude držet vůbec. Tlačítko na zapínání musím mačkat vícekrát, napoprvé se mi ho zapnout snad nikdy nepovedlo. Při zvednutí, aby jste ho přenesli třeba přes práh, se celkem často stává, že vám zůstane vrchní část vysavače v ruce. Co musím pochválit je sací výkon, ten je opravdu velký, zatím jsem nenašel nic co by do sebe nenatáhl. Mokré vysávání funguje, no řekněme, prostě to vodu z textilu odsaje ale stejně se musí čistěný objet nechat vyschnout. Další plus, jsou 5l pytle, u nás vydrží celkem dlouho, vlastně se nám ho nikdy ani nepodařilo naplnit, to dřív začne smrdět (máme doma kočky a psa).
      Tak to je asi vše, myslím si, že od tohoto výrobce už si nikdy vysavač nekoupím. Vzhledem k ceně (za kterou koupíte již profi mokro-suchý vysavač, příště to udělám) jsem očekával mnohem víc.

• Vykon
      • Nesedici spodni dil se strednim dilem.vyrobni deformace ci spatne orezani okraju spodni nadoby,rozebrat tyto dily lze prakticky jen ve dvou nebo to chce hodne praxe.tece ventil pro davkovani cisticiho prostredku takze mate behem tepovani ruku po par minutach celou od chemie.vypadava hadice-na obou stranach...nechapu.o systemu upevneni hadicky na tepovani radsi pomlcim to uz Eta dela pres 20 let a jeste neprisla na to co konkurence uz davno.

Za mne rozhodne nebrat.Je to za 20 let muj treti tepovaci vysavac a rozhodne nejhorsi v mnoha smerech.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

Tento produkt jsem si vybrala pro výkonnost,možnost čištění koberců .

• sací výkon, lehká manipulace
      • tryska (rozprašovač čistící tekutiny) nejde nasadit na malou hubici (reklamováno) a po "opravě" stále nejde nasadit tak aby při šamponování voda nestříkala všude možně, dále - plastové ovládání trysky (plastový ventil) přestalo fungovat (reklamováno) po "opravě" plastový ventil podtéká.

Vysavač by asi nebyl špatný, kdyby vše fungovalo jak má, příslušenství je tak nějak odfláknuté. Budu opět reklamovat a příště půjdu raději do KARCHRA.

• Výhodou by mohla být cena, pokud by nepřesáhla 500,-Kč

(značka)

• , zakoupeno v Smartelektro.cz

• kvalita
      • horší manipulace

S vysavačem jsem spokojená, vysává i čistí velmi dobře, má super tah. Horší je však manipulace - montáž a demontáž- jde to ztěžka a musí se využít chlapské síly.

• velký sací výkon
      • mnoho příslušenství
      • čištění koberců a čalounění
      • poměrně velké rozměry

Nelituji koupě. Perfektní sací výkon ( pro představu nadzvedává mi to lino v kuchyni a v předsíni ), perfektní čištění koberců a čalounění. Kdo stím umí a umí si správně naředit čistící prostředek, tak žádné problémy mít nebude. Mokré vysávání jsem ještě nezkoušel. Velká variace příslušenství. Nemohu si vynachválit příslušenství na koberce.
      Vhodné do domácnosti či malé firmy.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Tento lux jsme koupili, že je možnost využití na více účelů. Perfektně saje nečistoty oroti původní Etě. Mokré sání zatím nevyzkoušeno.

Hadice se často vytahuje, není možnost regulace sání jen u hadice.

• super výkon
      • nenavíjecí kabel