ETA Elance 0443

Vhodné pro alergiky
Pro domácnost se zvířaty

• , zakoupeno v EURONICS

• Po týdnu přestal fungovat. Nenabíjel se a nyní ho mám v reklamaci

Zatím nemohu hodnotit, protože po dvou dnech přestalo fungovat nabíjení a nyní jej mám na reklamaci. Očekávala jsem větší tah na podlahu, ale drobky na rovných plochách vysál. Hlučnost nabyla velká, očekávala jsem delší dobu vysávání. M

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• dobrá manipulace
    • lehký
    • okamžitý pomocník při běžném úklidu

• , zakoupeno v KASA.cz

Vysavač mám na horní patro domu (koupelna, pokoje) a k tomu slouží naprosto v pohodě. Vysávám především vlasy a běžný prach.

Samozřejmě to není jako klasický vysavač, ale to je jasné a s tím jsem tento tyčový kupovala.

Typ vysavače
bezsáčkové
Vhodné pro alergiky
Pro domácnost se zvířaty

ELANCE - DESIGN A VÝKON DO RUKY

2 v 1 - to je tyčový a ruční vysavač ETA Elance, který je při svém výkonu mimořádně tichý a lehký. Je to vhodný pomocník pro běžný úklid v domácnosti.

Nabitý vydrží v provozu až 20 min. tak, že s ním bez problémů uklidíte menší byt a všechny druhy podlahových povrchů. Nejen tichý chod, ale také velmi lehké designové provedení a bez-kabelový provoz jsou dalšími výhodami tohoto tyčového vysavače.

Velice praktický je stojan pro uložení vysavače a příslušenství. Perličkou je účinná rotační parketová hubices rotačním kartáčem vyvinuta speciálně pro vysávání parket a dalších tvrdých podlah (dlažby, linolea, plovoucích podlah). Rotace kartáče zajišťuje vyšší účinnost vysávání a jeho štětiny jsou šetrné a při vysávání eliminují riziko poškrábání podlahy.

Prodloužená záruka na vysavač ETA Elance je 3 roky.

Technické parametry:
Nezařazeno:

• Zdroj energie: aku (Ni-Mh)
  • Ruční a tyčový vysavač 2v1: ano

• Hloubka: 23 cm
  • Hmotnost: 3.86 kg

Specifikace:
Tyčový vysavač 2 v 1 Elance

• Systém sestavení kombinující použití spotřebiče jako ruční nebo tyčový vysavač
  • Třetí generace cyklonového vysávání
  • Praktické rozměry a nízká hmotnost umožňují snadné skladování a jednoduchou manipulaci
  • Velmi lehký pro snadnou a pohodlnou manipulaci
  • Světelná signalizace nabíjení a nabití
  • Měkčené protiskluzové držadlo
  • Akumulátorový provoz 10 ks Ni-Mh
  • Výdrž akumulátoru až 20 min.
  • Doba nabíjení akumulátoru cca 6-8 hod.
  • Extrémně tichý chod 69 dB(A)

PARAMETRY

• Napájení ~230 / =12 V
  • Objem nádoby na prach 0,7 l
  • Prodlužka záruky 3 roky

FILTRACE

• Omyvatelný permanentní filtr

PŘÍSLUŠENSTVÍ SOUČASTÍ BALENÍ

• Rotační elektrický kartáč je určen speciálně pro vysávání parket a dalších tvrdých podlah (linolea, dlažby či plovoucích podlah). Její kartáček je šetrný a při vysávání eliminuje riziko poškrábání podlahy.
  • 2 ks štěrbinové hubice - jsou vhodná pro vysávání v úzkých a těžko přístupných místech (např. v žebrech radiátorů, za nábytkem atd.)
  • Stojan pro praktické uskladnění vysavače a příslušenství
  • Síťový adaptér

DOKOUPITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

• Mikrofiltr ETA044300010
  • Separátor ETA044300020

• pohotový při úklidu
    • oproti jiným značkám je těžkopádný
    • vysypávat nádobku musí manžel, nemám sílu otevřít.

prodávám, jsem spokojená s Elektroluxem.

• , zakoupeno v EURONICS

• Po týdnu přestal fungovat. Nenabíjel se a nyní ho mám v reklamaci

• zpočátku když fungoval mi připadal ok, ale už dva měsíce po koupi se rozbil
    • - poruchový: přestal se nabíjet (reklamace, oprava), teď zase nejde vůbec vypnout!
    • - nádoba na prach nejde vůbec otevřít, vysloveně s ní vždy bojuji
    • - při nabíjení začal podivně cvakat, bojím se ho nechat v nabíječce, abychom snad nevyhořeli
    • - malý sací výkon
    • - ruční vysavač se musí do nástavce vysloveně zabouchnout velkou silou

hrůza, jsem naštvaná, že tradiční česká firma ETA mě takto zklamala

• všechno

Nerjhorší vysavač jaký jsem kdy měla. Nejde rozeebrat, vyndání nádoby na prach bez použití násilí je nemožné.
    Vysává mizerně.

• Pěkně vypadal
    • Kvalitní značka
    • Nejhorší vysavač co jsem kdy měl
    • Vysoce poruchový
    • Nedoporučuji z důvodu nespolehlivosti

Vysavač jsem si vybral z důvodu známé a kdysi kvalitní značky. Bohužel se výrobek dost nepovedl. Uvěřil jsem značce. Po měsíci používání se pokazil vypínač a nabíjení. Po reklamaci a výměně za jiný kus to bylo ještě horší. Přestal se točit kartáč, začal problém s tlačítkem zapnutí na rukojeti a samozřejmě s nabíjením. Také vysypávání prachu s vysavače je velký oříšek, pouze pro silné pány. Podobný výrobek bych nechtěl již nikdy koupit. Navíc vysavač byl hodně hlučný. Teď ho mám zase v reklamaci. Doufám, že vrátí peníze, ať mohu koupit jiný. Tohle byla má nejhorší koupě. Konkurence je na mnohem lepší úrovni. Snad se konečně ETA poučí a začne zase nabízet kvalitnější zboží.

• pokud vás baví domácí opravy
    • -poruchovost
    • -nízký sací výkon
    • -nekvalitní zpracování

Po týdnu běžného vysávání kdy jsem obden vysavač použil na cca pět minut (déle stejně baterie nevydrží) přestal fungovat rotační kartáč. Rozhodl jsem se tedy vysavač opatrně rozebrat a zjistit poruchu, přišel jsem na to, že z důvodu nekvalitní výroby, kdy šrouby držící kryty narušily vodiče napájení motůrku rotoru kartáče. Vodiče jsem tedy zapájel a vysavač znovu fungoval asi týden, po týdnu se opět vyskytla porucha, z důvodu špatné konstrukce a použitých materiálů - hliníkový drát napájení rotoru se tentokrát v kloubové části utrhl. Po další opravě (naštěstí jsem elektrotechnik) - výměně hliníkových vodičů za měděné a hlavně delší) vysavač vydržel dva měsíce, nyní po další poruše jsem se naštvaně rozhodl naklepat do počítače tuto recenzi. Nechápu jak někdo může uvést na trh takto nekvalitní produkt a chtít za něj dva tisíce korun, potřeboval jsem pomocníka do domácnosti a tenhle vynález ETY pyšnící se českou tradicí, kdy stejný vysavač bych koupil na pochybné tržnici za pár korun, je trapný pokus o výdělek. Tento výrobek byl posledním od ETY který jsem koupil. Nedoporučuji.

• Design
    • Tichý
    • Lehký
    • Poruchovost

Za rok,co jo mám je podruhé na reklamaci s tím,že poprvé ho vyměnili za nový a podruhé mám nárok na vrácení peněz. Pokaždé vydržel max. týden.

• stále nefunguje

již 4 jsem ho reklamovala, dostala jsem nový který je opět rozbity. nefungoval/neotáčel se kartáč, nešel vyklápět koš s odpadky, velice hlučný motor.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• dobrá manipulace
    • lehký
    • okamžitý pomocník při běžném úklidu

• Estetické provedení
    • Český výrobek (pro patrioty)
    • Poruchovost
    • Těžké otevírání na čištění
    • Těžké vkládání vysavače do rukojeti
    • Slabé sání podpořené poruchovým rotačním kartáčem
    • Zasekávání hubice při vysávání
    • Cvakání aretace v hubici při vysávání

Tento výrobek naprosto překonal veškerá má očekávání, protože v historii českých produktů, se kterými jsem se dosud měl tu čest se seznámit, nic tragičtějšího neexistuje. Mé zkušenosti se bohužel týkají obou dvou modelů (12V i 14,4V) a potvrzují, že zde popsané vlastnosti nejsou výrobní chybou jednoho kusu, ale vlastností celého návrhu.
    Čištění: Jedná se o bezsáčkový vysavač s vyjímatelným filtrem. Bohužel k tomu abyste filtr vyjmuli, je nutné vysavač otevřít, avšak k tomu je nutné vyvinout sílu, na kterou ruka běžné ženy rozhodně nepostačuje. Příčinou je levné provedení otevíracího mechanismu, o jehož životnosti překračující dobu záruky dost pochybuji. Podobně se chová i mechanismus pro vložení základní jednotky do prodloužené rukojeti – často se stane, že vysavač při vložení „nedocvakne“ a tím se nedobíjí. Síla, kterou je pro správné vložení nutno vyvinout je opět neadekvátní účelu.
    Sání: Sací výkon není příliš velký, ale je umocňován rotačním kartáčem v hubici, takže se na první pohled jeví na hladkých plochách dostatečný. Vlastní kartáč je poháněn slabým elektromotorkem, takže stačí větší nabalení nečistot a zastaví se. Jeden z mých kusů měl navíc vadné ložisko, takže k zastavení došlo po cca měsíci provozu nadobro. Pokus o vysávání bez kartáče skončil tragicky, vysavač zvládl (i na hladké podlaze) jen volně ležící prach, ale už žádné drobky.
    Poruchovost: Spolehlivost produktu je naprosto fatální, dobíjení baterie a napájení elektromotoru v hubici jsou řešeny třemi dráty, které vedou na konektor pro připojení k vysavači. Lajdácký způsob provedení spolehlivě zajistí, že pohybem hubice při vysávání dojde v krátké době k ulomení některých drátů, protože návrh nejspíš nepočítal s tím, že budou vedeny v místě, kde má hubice kloub. Při denním užívání provádím u obou kusů opravu cca každé dva měsíce.
    Používání: Výrobce nejspíše předpokládal, že hlavním úkolem tohoto vysavače bude stání ve stojánku. Tomu je totiž uzpůsobena aretace kloubu hubice, protože když se hubicí při vysávání přiblížíte k sobě a tím dostanete vysavač do vzpřímené polohy, zaskočí aretace a následný pohyb od svého těla děláte s hubicí zvednutou nad podlahu. K tomu ještě nutno dodat, že aretační kolík při každém pohybu vydává zvuk, jako by se ve vysavači právě něco zlomilo.
    Na základě zkušenosti s používáním jsem dospěl k názoru, že výrobek je určen maximálně jako estetický doplněk domácnosti, protože jeho konstrukce rozhodně nemůže přežít dobu záruky. Jinými slovy v tomto pozlátku je ukryto pěkně shnilé ovoce.