Electrolux ZUFFLEXA

• jednoduchá obsluha
    • Solidní výkon při vysávání
    • nepohodlné držadlo vysavače pro přenášení
    • hubice není nejvhodnější pro vysávání v autě

Vybral jsem bezsáčkový vysavač, protože mě už nebavilo platit horentní sumy za papírové sáčky. S výkonem, ovládáním, dosahem od zásuvky jsem velmi spokojen. Vyprázdnění nádobky s vysátým prachem je snadné. Navíc je podstatně jednodušší vybrat a zachránit omylem vysátou věc oproti sáčkovému vysavači.
    Co jsem nepochopil je madlo na přenášení na horní části vysavače. Předpokládal jsem, že je odklápěcí, ale zdá se, že nikoliv. Pod madlo nejde zastrčit prsty, takže přenášení v této poloze je nepohodlné. Naštěstí jsou v přední části 2 další madla.
    Další omezení vidím při použití vysavače v malém prostoru, např. při vysávání interiéru auta. Hubice je dosti velká a neobratná. Z nástavců je použitelný pouze Kartáč, s úzkou hubicí v kombinaci 3v1. Bohužel lépe by posloužily 3 samostatné nástroje, kombinace je konstrukčně zajímavá, ale má své limity při vysávání z hlubších štěrbin.

• výkonný

Vysávání
suché
Napájení
kabelové

ZUFFLEXA je moderní bezsáčkový vysavač UltraFlex s příkonem 800 W od značky Electrolux. Rukojeť AeroPro Ergo je ergonomicky tvarovaná, proto přesně padne do ruky a manipulace s ní je velice pohodlná. Kolečka vysavače ZUFFLEXA jsou měkčená a snižují možnost poškrábání podlah. Vysavač ZUFFLEXA disponuje regulací výkonu. Součástí příslušenství je hubice AeroPro Silent, hubice AeroPro Parketto Pro a ultralehká hubice Flex Pro nozzle. Hygienický filtr je vyjímatelný a lze jej jednoduše umýt. Akční rádius 12 m umožňuje vysávání celého prostoru bez častého přepínání přívodního kabelu.

Technické parametry:

• Hloubka (mm): 432
  • Čistá hmotnost (kg): 8

Dokumenty

2zákazníci nedoporučují produkt

• Vysává - tak jako ostatní vysavače, je tichý.
    • Tvrdá, neohebná hadice, neskutečně rychlé "zasírání" všech filtrů. Musím všechny čistit cca po jednom naplnění nádobky. Do nádobky se zachytávají pouze větší kousky bordelu, jemný prach jde do molitanového filtru, ten se brzy zalepí a pak jde prach skrz motor až do zadních filtrů. Pokud chcete vysavač pouze na vysávání fazolí a hrachu, tak toto je ten pravý stroj.
  • , zakoupeno v elektro-ELPOS.cz

• dlouhý kabel
    • dostatek příslušenství

Mohu jen doporučit.

• , zakoupeno v EURONICS

• Slušný výkon, tichý. Vysavač pro alergiky.

Super!

• Vrčí, vysává, ostatní funkce jsem zatím nezjistil.
    • Pokrok směrem dolů v celkové kvalitě stroje.
    • Nemá wifi, LTE, dokonce ani dírku pro sluchátka.

Opustil mě po třinácti letech vysavač Electrolux Z8235, měl jsem k němu citovou vazbu - a tak jsem s bolavým srdcem pořídil tohoto nástupce - vysává, vše funguje docela dobře, ale neubráním se srovnání se starým strojem. Hadice je tvrdá, špatně se ohýbá, přisávání vzduchu na madle je na nešťastném místě, občas na něj budete muset použít druhou ruku. Hadice trčí vpřed, takže spolu s její špatnou ohebností vzniká problém s celkovou délkou vysavače, dost špatně se skladuje mimo svislou polohu, vyndavat pokaždé hadici odmítám. K vysavači se dodává "multifunkční" sací kartáč, z kterého od začátku vypadávají chlupy a počítám, že se příští zimy nedožije. Tato "chlupatá" koncovka se dá otočit o 180° a používat i jako úzká hubice. Tady bych se rád obrátil na konstruktéry Electroluxu - který kretén vymyslel tak krátkou a tlustou koncovku? Naštěstí obě koncovky mi doposud fungují ze starého vysavače - pozor, připojovací trubky mají oválné konce, nelze použít kulaté příslušenství (redukce z oválné na kulatou koncovku není přibalena) Teleskopická trubice je kovová, výsuv funguje dobře, otázka ovšem je, jak dlouho budou fungovat zajišťovací západky, než bude trubka vypadávat při zpětném pohybu. Nádoba na vysátý bordel je dostatečně velká, dobře se s ní manipuluje, ale musí se vyndavat opatrně, jinak se na vysavači zapráší vše kolem. Problém ovšem nastává, když máte dlouhé vlasy a bordel z nádoby je neustále nasáván zpět do "cyklonové sekce" - takže neustále čistím horní filtr.
    Plasty na vysavači jsou nabarveny, je na nich vidět každý šrám. Naviják hadice funguje klasicky, jako u levných vysavačů - občas jí ke konci navíjení musím pomáhat. Otáčky motoru se regulují otočnou pákou, nohou se moc ovládat nedá. Rozsah otáček je minimální, pokud budete vysávat třeba záclony, tak dejte otáčky na minimum, otevřete přisávání na madle a vyvrtejte pár děr do hadice, jiná možnost mě nenapadá - vlastně ještě můžete použít dítě, které bude neustále zapínat a vypínat motor. Rozjezd motoru je pomalý, tak snad vydrží rotor o něco déle. Vysavač je poměrně hlučný, ale možná jsem jen rozmazlen starým modelem. Hlavní filtr je kus takového gumovitého molitanu, dá se vyprat, funkci a životnost zatím neřeším.
    Shrnutí - kdo jste neměli dobrý vysavač před tímto, tak budete spokojeni, ale já jsem z tohoto "čínského zázraku" s názvem Electrolux poněkud rozpačitý. Příště se budu ohlížet u jiných značek.
    A nakonec pro opraváře samouky - na vysavači není mnoho šroubů, zdá se, že na opravy se moc nemyslelo....

Kdybyste měl někdo na odprodej nefunkční vysavač Z8235 (nebo jiný Twinclean nižší řady), či motor Domel MKR2553, tak se mi ozvěte zde do poradny, určitě se ozvu.