Electrolux ZB 3013

• Funkce BRC
    • Vysoká cena
    • Málo příslušenství v základu
    • Chybí štěteček na čištění filtru

Ve srovnání s Bosch BBH Move 6 (2 roky a baterie R.I.P.) jsem spokojený.Tento vysavač mě překvapil a doufám,že vydrží aspoň 5 let.Doporučuji tento produkt.

• , zakoupeno v KupToTu.cz

• dobře ovladatelný, dostačující při běžném úklidu, vysává psí chlupy, ocenil sem ledkové osvícení, stojí i sám :-)
    • nemám

mohu doporučit...

• , zakoupeno v KASA.cz

Skvělý sací výkon, vše perfektní .

Typ vysavače
Vysávání
suché
Provedení
bezsáčkové

Ergorapido® ZB3013 je vysoce výkonný akumulátorový vysavač 2 v 1, který dokonale vysaje jak koberce, tak tvrdé podlahy. Otáčení o 180° vám pomůže obratně manévrovat kolem nábytku, takže s ním snadno vysajete každý roh. Funkce 2 v 1 nabízí ještě snadno odnímatelnou ruční jednotku, se kterou se výborně vysávají sedací soupravy a různé menší povrchy. Akumulátorový vysavač Ergorapido® je také vybaven technologií BrushrollClean™, která odstraní nečistoty z kartáče vysavače pouhým stisknutím tlačítka.

Funkce 2 v 1
Využijte dokonalou flexibilitu a funkční design. Ať už potřebujete vysát velkou plochu nebo naopak malý, obtížně přístupný prostor, vysavač Ergorapido odvede svoji práci skvěle. Snadno odnímatelná ruční jednotka umožňuje bezproblémové vysávání kuchyňského stolu, nábytku nebo interiéru vozidla.

Manévrování o 180° a flexibilita
Manévrování o 180°, ergonomický design, důmyslná hubice s optimalizovaným kloubem a velká zadní kolečka zajišťují při vysávání potřebnou flexibilitu. Díky dvoustupňovému režimu výkonu můžete přizpůsobit vysávání různým povrchům. Až práci dokončíte, stačí vysavač umístit zpět do nabíjecí stanice.

Technologie BrushRollClean™ a snadná údržba
Zapomeňte na nekonečné odstraňování vlasů a vláken z kartáče vašeho vysavače. Díky jedinečné technologii kartáčového čištění to nový vysavač Ergorapido udělá za vás pouhým sešlápnutím pedálu! Vyprazdňování vysavače Ergorapido a udržování čistých filtrů je rovněž snadné díky důmyslné funkci Snap Clean.

Lithiová baterie 18 V
Kvalitní lithiová baterie o napětí 18 V pro co nejúčinnější vysávání je nejvýkonnější v dané řadě. Nabízí prodlouženou životnost a maximální výkon při vysávání. Kontrolka stavu nabití baterie vás rovněž upozorní, že baterie vyžaduje ultra rychlé 4hodinové nabití.

Indikace potřeby nabití
Modré světélko indikuje potřebu nabití vysavače.

Bezdrátový, akumulátorový dobící vysavač
Vysavač má dobíjecí baterii. Je tedy přenosný a vhodný pro rychlé a snadné použití.

Rychlé uvolnění kartáče
Pouhým stisknutím tlačítka se rolka kartáče uvolní a umožní snadné očištění.

Energie

Výška (mm) 107.5
Hloubka (mm) 26.5
Šířka (mm) 15

• Baterie,Baterie,Baterie

Při použítí vysavače 2x v týdnu v bytě 1+1 vydržela baterie u vysavače za 5,000,-rok a pul!!!!, Následovala reklamace a po měsíci čekání mi bylo sdělěno,že odešla žívotnost baterie a na tu se reklamace nevztahuje, Na tu se vztahuje reklamace pouze na jeden rok!!!! Tudíš si mám nefunkční vysavač odvézt zpátky domu a vystavit si ho asi do obývaku do prosklené vitríny,pokud si nechci zaplatit novou baterii a s prací by mě to znovu vyšlo na krásných 2400kč....!!!!! Jsem na mateřské s 2letou dcerou,takže peníze nazbyt nemám. Vysavač mi byl doporučen prodejcem jako velice kvalitní a dlouhodobá záležitost. Kdybych si kupovala vysavače v částce 1000kč každý rok po dobu po dobu 5-ti let,tak jsem udělala líp. Za mě velká zlodějina,cena absolutně neodpovídá kvalitě produktu a od této firmy už nikdy nic.

• Rotační kartáč a operativnost(nemá kabel)
    • Vše ostatní

Kdo si koupí takovýto vysavač má zřejmě moc peněz. Takže Electrolux láká zákazníky na prodlouženou záruku na baterii, tzv. Certifikát, kdy vám prodlouží záruku až na 4 roky. Ale pozor!!! Je to jenom chyták na zákazníky. Životnost baterie je pouze "jeden" rok!!! Pokud vám klekne baterie, její životnost, po víc jak roku, žádná záruka, natož prodloužená se na to nevztahuje a pokud chcete vysavač dál používat, tak do autoriz. servisu a výměna aku cca 1600,-kč. Měl jsem zb 3013, po 6 měsicich oprava v rámci reklamace záruky - výměna aku. Za dalších 5 měs. další výměna aku. Při další závadě odmítnutí záruky z důvodu životnosti aku 12 měs. Ani certifikát o prodloužené záruce na aku nic nezmohl a s tím papírem jsem si mohl tak akorát vytřít.Dotaz na electrolux - nula od nuly, tvářili se jako, co bych asi tak chtěl. Všechno podle zákona. Já si myslím podvod na zákazníka. Koupil ten vysavač jenom proto, že tam byla ta prodloužená záruka na aku. Na to, že jsem ho používal tak 2- krát do týdne, drahý špás, že po roku a 4 mes. mi je k ničemu pokud nechci vyhodit dalších 1600 za nové baterky každých 6 měsíců.

• velmi účiný díky rotačnímu kartáči
    • baterie vydrží cca 1/2roku, pak se rychle vybíjí, následují reklamace, výměny baterií a po jednom roku používání vám sdělí, že baterie má životnost 1 rok, tudíž nemáte nárok na reklamaci v rámci záruky a kupte si nový vysavač

Nekupujte výrobek na aku, jelikož se jedná o neféeové jednání ze strany výrobce a prodejce, jelikož životnost baterie je jeden rok. To, že dostanenete prodlouženou záruku na baterii až na 4 roky je jen past na kupujícího. Vysavč za cca za 5 tis., co vydrží jeden rok už nikdy nechci.

• Celkově velmi dobrý vysavač
    • Bohužel vysavači odešla ze dne na den baterie. Tj. z výdrže v řádu desítek minut spadnul během týdne na výdrž v řádu jednotek minut a už ho není možné dobít na maximum (pouze na cca 70%)

Baterie je bohužel už nedostupná pro koncového uživatele a tak je třeba opravu svěřit autorizovanému servisu a zaplatit i za výměnu, kterou je běžný uživatel schopen zvládnout sám. Při nutné investici do opravy cca 2000 Kč (po cca roce používání) se stává pořízení tohoto vysavače poměrně drahou investicí.
    Doporučuji tedy všem aby se porozhlédli buď po levnějším stroji u kterého nebude výměna/náhrada tak drahá, či koupit vysavač s prodlouženou zárukou na 2 roky i na baterie.

• výdrž baterie
    • LED diody
    • čištění filtru
    • vzhled
    • zvládne "vysávat" i 2 leté dítě :-)

Již jsme jeden takový měli, ale odešla po 5 letech baterie. Nyní jsme koupili tento, k tomu máme certifikát prodloužené záruky. Vysavač je ideální na každodenní či vícedenní vysávání. Na plné nabití vysajeme cca 80m2 podlahy + nějaké drobnosti ručním (křeslo, drobky na stole, apod.). Tah dobrý, LED osvětlení také skvělé (sice jsme po 1 měsíci reklamovali, ale vyměněná celá hlava, takže ok). Cena vyšší, ale věděli jsme co kupujeme. Doporučuji si připlatit a nekupovat ty nejlevnější.

• Dobře vypadá, pokud funguje tak je to pomocník.
    • Baterie. baterie, baterie, baterie atd. Dost vysoká cena i váha.

Píšu recenzi po roce používání tohoto přístroje. Myslím si, že mohu skutečně objektivně zhodnotit jeho klady a zápory. V rodině máme dva tyto přístroje zakoupené ve stejnou dobu. Doma jej používáme cca 4x týdně na 3-8 minut. Máme centrální vysavač takže tento je skutečně na drobky. Ze začátku jsem byl s přístrojem velmi spokojený díky kartáči velmi dobře vysává a natáčecí hubice s osvětlením je taky skvělá. Musí se pravidelně po vysátí čistit filtr ale je to raz dva takže žádný problém. Problémy se začaly objevovat u obou vysavačů asi po 8 měsících provozu. Výrazně začaly vadnout baterie takže po 10 měsících vysavač fungoval necelé 2 minuty. A to u výrobku za 4.500 je žalostně málo. Okamžitě jsem výrobky reklamoval. Úspěšně. Vyměnili baterie. Pozor
    záruka na baterie je pouze 12 měsíců !!!!! Jinak nová baterie stojí 2000,- polovinu celého vysavače. Takže nevím jak to bude pokračovat. Budu každý rok reklamovat? Nebo si máme objednat paní na úklid s vlastním vysavačem? Výrobce píše, že vysavač má kvalitní Lion baterie. Chtěl bych vidět ty méně kvalitní. nebo že by baterie dělala Čína? Už si nikdy takový výrobek nekoupím. Doufám jen, že to dokážu odhadnout.

• Skvělý pomocník. Už vůbec nepoužíváme smetáček a lopatku.
    • Po necelých dvou letech odešla baterie, takže vydrží vysávat jen krátce. Bohužel záruka se na baterii nevztahuje.

Po pračce, sušičce a myčce nejlepší pomocník, který mi šetří mnoho času. Velký problém je baterie. Nechci se ho vzdát a tak teď přemýšlím, jak budu postupovat dále. Nová baterie je bohužel dost drahá a kupovat po dvou letech nový vysavač se mi nechce.

• Výborný pomocník
    • Výdrž baterie

Po roce a půl vysavač vysává stěží 5 minut.
    Na reklamaci mi bylo sděleno, že záruční doba na baterii je pouze rok (nikde jsem tuto informaci nenašla) a že si mám buď koupit novou baterii za 2 tisíce nebo se smířit s takto malou výdrží.
    Jak jsem byla s tímto vysavačem spokojená, tak toto mne opravdu zklamalo a vysavač rozhodně nemůžu doporučit.
    Cena není nejnižší a rozhodně neodpovídá kvalitě. Předpokládala jsem, že ho pořizuji na delší dobu a ne po takto relativně krátké době řešit nový vysavač.
    Nákup tohoto výrobku si opravdu hodně rozmyslete.

• dobře saje první rok
    • snadné čištění
    • lehký
    • manévrovatelný
    • Po roce a půl jsou baterie na odpis a tím i celý vysavač

Koupil jsem prakticky totožný typ vysavače jen jiné barvy ZB3010.
    Vysavač je dobrý, ale jen na jeden rok používání.
    Při denním používání, a myslím, že právě k tomuto účelu je vysavač určen, jsou po roce baterie na 50%. Takže ho lze používat jen na nízké otáčky. Na tyto otáčky lze uklízet již jen velmi omezeně a neúčinně.
    Po roce a půl jsou baterie asi na 25% a vysavač je nepoužitelný, vydrží na nízké otáčky 3 minuty.
    Nové baterie lze vyměnit jen v rámci servisu a jejich cena 1800kč je velmi vysoká, to vám poradí odborníci z Electroluxu. Spíše lze tedy řešit výměnou celé ruční části motorové jednotky, kterou dodávají bez filtrační části za 2025kč. Což je ale již cena levnějších vysavačů.
    Bohužel je to vlastnost tohoto typu baterií (výkonných Li-on), vydrží max.500 nabíjecích cyklů.
    Takže zvažte zda chcete vyhodit každý rok do vzduchu 2 tis. za baterky, nebo zvolit jiný typ vysavače nebo úklidu.
    Vysavač se vyplatí jen těm kteří jej použijí jednou týdně, pak se dá akceptovat výdrž baterií cca 5 let (pokud nekiksne některý článek baterie dříve).
    U výrobce se o této výdrži baterií nikde nedočtete.
    Dle mého názoru nemá tento výrobek na trhu co dělat.

• LED diody-myslel jsem,že budou k ničemu,ale jsou super
    • Výkon-2 stupně