Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus

Ocenění

Produkt roku 2016 - Finalista
Produkt roku 2015 - Finalista
Produkt roku 2014 - Finalista

Aquawelt Plus je víceúčelový vysavač pro mokré a suché vysávání s moderním designem a mnoha dalšími užitečnými funkcemi. Jako je suché vysávání, vysávání vody a mytí koberců. Pracuje v režimu se sáčky SAF BAG nebo v bezsáčkovém režimu s kontejnerem na vodu. Modely s digitálním ovládáním jsou vybaveny novým motorem o příkonu 1 700 W. Čistota odpadního vzduchu je zajištěna systémem dvojí filtrace - vodní filtr a HEPA filtr.

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• příslušenství (52)
  • výkon (37)
  • bezsáčkový vysavač (26)
  • funkce (26)
  • cena (19)
  • čištění koberců (16)
  • jednoduchá obsluha (15)
  • kvalita (12)

• , zakoupeno v baliashop.cz

Vysavačvelmi dobrý tah.
    Velmi dobré mokré vysívání a čištění koberců

• - tezky
    • - nadstavec spise po hladkem povrchu neporadek sune, nez zeby vysval
    • - trysky se okamzite ucpou a nejdou vycistit
    • - hadicka po roce a par pouzitich uplne zterela a derava
    • - puvodni 'originalni' sacky vubec nesedely
    • - dost se plete umisteni filtru vs. prislusenstvi

Me drivejsi zkusenosti se znackou Zelmer jsem naprosto prehodnotil. Skutecne po roce pouzivani nedokazu najit jedine plus pro tento vyrobek.

• je kvalitní a hlavně výkonný
  • , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Měl jsem již předchozí model několik let a bez problémů
    • Neznám

• - výkon
    • - bohaté příslušenstí
    • - jednoduché ovládání
    • - na mokré vysávání je fakt super
    • - drahé náhradní díly
    • - hadice a tryska
    • - některé věci nelze objednat

Jelikož máme doma na 80% plochy všech podah novilon, koupili jsme už druhý podobný vysavač. Předím jsme měli LIV Aqufiltr. Ten už je na půdě i když ještě fungoval, vyměnili jsme za jiný.
    Slibovali jsme si od thoto výrobku asi moc.
    ZELMER není sice špatný, ale tak jako u předchozího i zde se některé díly kazí, hodně opotřebovávají a tím pádem je nutné je nustále obměňovat. Ceny těchto dílů nejsou levné, jejich dostupnost různorodá a není možné je běžně koupit, takže se to musí objednávat i s poštovným.
    V záruce se pokazil kompresor. Závada byla bezplatně odstraněna, servis byl naštěstí blízko, takže s tím problém nebyl. (respektive smluvní partner)
    Co nás štvě je špatná hadice. Vysavač budeme mít 3 roky a už jsme 2x celou hadici mělnili (není nejlevnější) - vždy se u plastové příruby za kterou se hadice drží, protrhla. Minimálně jsme 3x museli vyměnit trysku na mokré vysávání. Nechápu proč, ale je tam obdélníkový otvor a nesmí se prý (při zanešení, (což je u mokrého vysávání časté) propíchávát jehlou nebo něčím kulatým. Kde mám vzít ale hranatou špici??? Někdy stačilo profouknout, ale někdy ne a bylo nutné koupit novou (k tomu zase poštovné, čekání).
    Čistění vysavače je sice jednoduché, ale nedokážu si to představit na bytovce nebo ve městě. Já čistím na zahradě a mimo zimu používám i WAPku. Všechny díly, které jsou od prachu a usazenin projedu wapkou. Je to pak krásně čisté. V zimě je ale čistění nepraktické a pak musím vyčistit celou vanu!!! Kde jinde to mám proplachovat a umývat? A když se to po mokrém vysáváí neumyje, smrdí to.
    Dále není možné koupit samostatně gumovou stěrku, která je na hubici na mokré vysávání. Prostě tohle zboží nelze nikde sehnat a guma je už kaput!!!! U předchozího vysavače se guma dala normálně objednat.
    Také jsme kupovali už druhou hubici na mokré vysávání. Někdy ji musím skrze dokonalé vyčistění rozšroubovat. Naštěstí jsou tam jen 4 vruty. Kupodivu to i v tom plastu drží a nic se neulomilo. Za to pochvala. Také je potřeba jednou za čtvr roku vyčistit otvor pro ucyhcení hadice, který je v těle vysavače. Je dost hluboký, není k tomu žádná pomůcka. Člověk si musí poradit jinak.
    Shrnu-li to, tak jen na náhradních dílech jsme za tři roky používání zaplatili polovinu ceny vysavače.Takže jsem v rozpacích.
    V cenové relaci kolem 5 tis. není mnoho kvalitních výrobků tohoto druhu. Pokud by šlo zkombinvoat to dobé a špatné z obou vysavačů, bylo by to super. Každý z vysavačů má své klady i zápory, ale vzhledem k reklamaci mne Němci docela zklamali. Je otázka, kde se to vyrábí.
    No už pomalu uvažujem o jiném stroji a bude to těžká volba.

Takže bohužel po 3,5 letech opět odešlo čerpadlo a opravovat už nehodlám. Očekávala jsem lepší kvalitu !

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• super

Vysavač dobrý do konce záruční doby, těsně po záruce odešel motor, oprava 3000 kč.

• jsem byla spokojena s čiščenim koberce,nadhera
    • jsem sklamana,je po druhe v reklamaci,zlobi motor

těžkej pro každodenni výsavani,

• perfektně pere - koberce, matrace, pohovku (brzy uschne, hodně vody vytáhne)
    • skvěle vysává
    • široké příslušenství
    • obojživelník - používám vysávání do vody, sáčky netřeba kupovat, ale skvěle vysává i do sáčku
    • v bočnici jsou uschované malé hubice, takže jsou vždy po ruce
    • hepa filtr - skvělé ke zvířatům a alergikům
    • váha - dá se čekat když je to víceúčelový vysavač

Dlouho jsem váhala zdali vzhledem k ceně tento vysavač koupit. Nakonec jsme koupili a po 2 letech jsem se rozhodla sem napsat recenzi, kdy mám vysavač ověřený. A mohu jen a jen doporučit. Nevýhodou je vyšší váha, ale pokud nemusíte vysavač nosit do schodů (máte byt) tak to není na škodu. Vysává celkem rychle" nemusíte se moc namáhat, starým vysavačem jsem koberec drhla. Tento vysavač s hubicí na koberce vysává úplně sám.